20. ročník Festivalu peknej hudby

Milí priatelia,

20 rokov Festivalu peknej hudby je tu. Dosť vysoké číslo. Koľko krásnej hudby sme za ten čas počuli, koľko krásnych obrazov, fotografií….pekného videli.

Tešíme sa z toho spoločne aj s novým tímom. Snažili sme sa aj tento rok pokračovať v pestrosti. Už samotná úvodná vernisáž trojvýstavy majstrov Milana Lukáča, Drahomíra Prihela, Juraja Šufliarskeho toto kritérium spĺňa. Svet každého je svojský, ale spája ich, mimo iného, priateľstvo.

Priateľstvo je aj medzi mnou a Milanom Novákom, ktorého hudbu hrám skoro polstoročie. Pre mnohých z nás najmelodickejší zo slovenských skladateľov vám svojou úprimnou muzikou určite prinesie radosť. Aj hudba o tri storočie staršia vie zaujať, špeciálne ak sa jej chopí súbor ako Le Nuove Musiche.

Späť do súčasnosti nás prenesie rockový velikán, aktuálny dlhoročný člen rockovej legendy Deep Purple, klavirista a klávesista Don Airey. Vie hrať aj klasiku, čo nám ukáže na sobotňajšom koncerte, kde ju bude striedať s rockovými peckami.

Veľmi sa na neho tešíme, pretože okrem svojej pohodovosti je to živý inventár toho, čo sa v rockovej hudbe od 70. rokov dialo. Zoznam kapiel v ktorých hral, je poriadne dlhý, a sú to také esá, ako Jethro Tull, Colloseum II, Ozzy Osbourne atď, atď .

Potom stačí už len priniesť niečo z regiónu /ale dobré!/ a viesť sa jazzovou Maringotkou k záveru.

Tešíme sa na Vás

Eugen Prochác

a náš vzácny pomáhač, priateľ, maliar, Juro Šufliarsky

banska stiavica, festival peknej hudby, hudobne centrum, koncerty, program2019

© 2020 Festival peknej hudby