4. 10. 2020 – Nedeľa 11.00

Sv. Anton, Baroková kaplnka kaštieľa

„Hummel & Beethoven“

NICOLA BULFONE bol klarinetstom, basklarinetistom a hráčom na basetový roh v mnohých orchestroch, ako orchester milánskej La Scalla, Teatro Giuseppe Verdi Orchestra Trieste, Teatro La Fenice, Teatro San Carlo Naples, San Remo Symphony Orchestra. Účinkoval na mnohých festivaloch, ako Paris St. Germain, Musica Viva Munich, v Ludwigsburgu, Miláne, Benátkach, Klagenfurte, Middelburgu, Novom Sade, Ľubľane, Novom Sade, Rugene, Bratislave, Mexico City, Budapešti, Porte, Algiers… Ako sólista spolupracoval s mnohými orchestrami – Slovenská filharmónia, Rossini Festival Orchestra, the Udine Chamber Orchestra, the Orchestra Sinfonica del Estado del Mexico, the Udine Philharmonic Orchestra, the Orquesta do Norte (the Orchestra Sinfonica del Friuli – Venezia Giulia, the Sophia Philharmonic, Bjalistok Philharmonia, Rijeka Chamber Orchestra, Vogtland Philharmonie, Krasnojarsk Orchestra, Minsk Orchestra atď., Ako pedagóg vyučoval na mnohých majstrovských kurzoch v Lucce, Tarvisiu, Gorizii, Ostrave, Krasnojarsku, Apolonii, Rige, Daliane, Pekingu… Nahráva pre rozhlasové spoločnosti SWF, RAI, ORF, BR, SDR.. Nahral tri CD pre spoločnosť Agora, obsahujúcu tvorbu pre dva klarinety a orchester Carla Paesslera.

Quartetto Istropolitana

Július Horváth
1.husle

JÚLIUS HORVÁTH ako študent Konzervatória bol členom Gustav Mahler Jugendorchester, ktorý dirigoval C. Abbado. Na základe konkurzu a štúdijných výsledkov mu bolo udelené štipendium Alban Berg Schtiftung. V rokoch 1995 – 2006 pôsobil v komornom orchestri mesta bratislavy Capella Istropolitana. Od roku 2006 bol členom Orquesta Filarmónica de Málaga a kvarteta Alboran s bratom Jozefom. V roku 2011 sa vrátil zo Španielska, v súčasnosti sa venuje pedagogickej činnosti na štátnom Konzervatóriu v Bratislave a je členom Symfonického orchestra Slovenskej filharmónie.

Adam Novák
2.husle

ADAM NOVÁK ako sólista spolupracoval napr. s filharmóniou Bohuslava Martinů v Zlíne, Moravskoufilharmóniou Olomouc a Symfonickým orchestrom Slovenského rozhlasu, pod taktovkou renomovaných dirigentov – Jakub Hrůša, Tomáš Netopil, Petr Vronský, Jaroslav Kyzlink a ďalších. Zastával vedúce pozície v orchestri opery SND, Symfonického orchestra Slovenského rozhlasu a Štátnej filharmónie Košice. V súčastnosti je členom Viedenského komorného orchestra a primaria sláčikového kvarteta Proxima a ako hosť spolupracuje s mnohými orchestrami v Čechách aj na Slovensku.

Robi Lakatos
viola

Violista RÓBERT LAKATOS bol v rokoch 1997-2004 bol členom Slovenskej filharmónie. Od roku 2004 do roku 2017 bol členom orchestra Solistés Europeéns v Luxemburgu. V roku 2010 spolu s hobojistom Ivanom Dankom a klaviristom Ladislavom Fančovicom založili Hugo Kauder Trio. V roku 2018 založil komorný orchester Beliczay. Róbert Lakatos spolupracoval ako komorný hráč o.i. s Moyzesovým kvartetom, Heroldovým kvartetom, Vlachovým kvartetom,  Capellou Istropolitanou, Julianom Rachlinom. Od roku 2011 do roku 2019 bol hudobným vedúcim Divadla Thália v Košiciach. Od roku 2019 je riaditeľom Msks v Komárne.

Eugen Prochác
violončelo

EUGEN PROCHÁC je absolútnym víťazom medzinárodnej súťaže Premio Valentino Bucchi v Ríme v roku 1990. Vystupoval vo viac ako 40 krajinách štyroch kontinentov, nahral množstvo CD pre domáce i zahraničné vydavateľstvá, Účinkoval so svetoznámymi osobnosťami ako sú Sofia Gubajdulina, Giovanni Sollima, Jon Anderson, Rick Wakeman, Steve Hackett, Ken Hensley…Od roku 1990 vyučuje na Vysokej škole múzických umení v Bratislave, viedol majstrovské kurzy v Portugalsku, Francúzsku, Rakúsku, Thajsku, Indonézii, Vietname. Je umeleckým riaditeľom Festivalu peknej hudby v Banskej Štiavnici.

4. 10. 2020 – Nedeľa 18.00

Banská Štiavnica, Rytierska sála Starého zámku

„AUREUM SAXOPHON QUARTET“ – RAKÚSKO

Martina Stückler – Sopránsaxofón

MARTINA STÜCKLER sa narodila v roku 1990 v korutánskom Wolfsbergu kde ako deväťročná objavila svoju vášeň k hudbe. Ako sólistka i orchestrálna hráčka vystupovala s Viedenským komorným orchestrom, Carpe Diem Synfonieorkest, Riga Chamber Windsa a inými. Mimo uvedených býva permanentne súčasťou Viedenskej filharmonikov, Viedenských symfonikov a viedenského rozhlasového orchestra.

Johannes Weichinger – Altsaxofón

JOHANNES WEICHINGER vyučuje saxofón a klarinet na špeciálnej hudobnej škole. Obdržal viacero cien na súťažiach ako Prima la Musica a zúčastňuje sa ako sólista vo viacerých orchestroch, big bandoch. Nahral množstvo CD, rozhlasových i televíznych nahrávok. Je aj členom skupín – Die Ranzler a Die MusikKanten.

Viola Jank –
Tenorsaxofón

VIOLA JANK sa narodila v roku 1996 v Dolnom Rakúsku. Ako osemročná začala hrať na klavíri, ako desaťročná na saxofóne. Viola získala viaceré ceny na súťažiach ako Prima la Musica, Allegro Vivo, Musica Juventutis a ďalších. Ako sólistka, resp. členka orchestra hrala s Tonkunstler Orchester Niederosterreich, festivalovým orchestrom Schleswig Holstein, Viedenskými symfonikmi a mnohými komornými súbormi.

Lukas Seifried – Baritónsaxofón

LUKAS SEIFRIED sa narodil v roku 1990 vo Viedni. Veľmi skoro sa dostal do kontaktu s hudbou, od desiatich rokov začal hrať na saxofóne. Hrá s rôznymi súbormi i orchestrami ako Tonkunstler Orchester Niederosterreich, Akademishen Bläserphilharmonie Wien, Wiener Orchesterverein a i. Popritom sa zaoberá hudobným výskumom ako pracovník Arnold Schonberg Centra vo Viedni.

© 2020 Festival peknej hudby