Skip to main content

Video


Mojou novou (zemepisnou) láskou je Nová Baňa. Po Štiavnici je to ďalší krásny kút, ktorý zbožňujem. Janko Graus tam má perfektnú poľovnícku chatu s veľkým pozemkom a rozkošným altánkom. Moje violončelo ho akusticky vyskúšalo a v teste obstál. Veď posúďte sami. Jankovi i Jurajkovi Šufliarskému sa to páčilo. Takže do čo najskoršieho videnia, v Štiavnici, na Bani, alebo hocikde, kde sa robí muzika.


Druhý koncertík z produkcie Ejjartu predstavuje mimo mojej hry aj veľmi príjemné prostredie ateliéru Juraja Šufliarského. Je v centre Zvolena, v bývalej vilke, a dýcha umením rôzneho druhu. Pozeráme sa na skvostné Jurajove obrazy, vyberáme si z diskotéky, či si „dáme“ Milesa Davisa, Emersona, alebo Stravinského. Vo vedľajších miestnostiach sú leteckí modelári, v ďalšej zase klub rádioamatérov. V tomto dome sa stále niečo deje…
A hrá sa tu dobre.


Cellomania – DEŇ PEKNEJ HUDBY

Pozrite si záznam koncertu Eugen Procháca a Jána Slávika, ktorý sa konal v Banskej Štiavnici 23.7.2020 v Art Cafe.


Adventný koncert z Farského kostola sv. Martina v Čeríne

Donedávna som slovo Čerín poznal len z minerálky. Až moji priatelia Juraj a Janko ma priviedli do krásneho čerínskeho kostolíka. S tým, že by sme tam mohli eventuálne niečo v budúcnostim natočiť-nahrať. S radosťou, pomyslel som si hneď po prvých minútach, ako som tam vkročil. Akustika je výborná, inšpirácie habadej… Aj prijatie dôstojným pánom Mesíkom bolo srdečné. Koncert, ktorý som tam odohral, bol pre mňa (a snáď aj pre poslucháčov) potešením.