berger 90

Milí priatelia nášho festivalu,

súčasná situácia prináša množstvo nečakaných obmedzení a zmien. Nevyhlo sa to ani nášmu festivalu. Museli sme pristúpiť k zrušeniu koncertu skvelého francúzskeho súboru DUOforteCELLO, a možno nás neminú ani ďalšie zmeny.

Prosíme vás preto o pochopenie, dnešná turbulentná doba je niekedy nevyspytateľná.

Veríme, že sa za krátky čas spolu stretneme a budeme sa tešiť poznávaniu krásnych zákutí hudobného sveta.

Srdečne Váš Eugen Prochác

Mojou novou (zemepisnou) láskou je Nová Baňa. Po Štiavnici je to ďalší krásny kút, ktorý zbožňujem. Janko Graus tam má perfektnú poľovnícku chatu s veľkým pozemkom a rozkošným altánkom. Moje violončelo ho akusticky vyskúšalo a v teste obstál. Veď posúďte sami. Jankovi i Jurajkovi Šufliarskému sa to páčilo. Takže do čo najskoršieho videnia, v Štiavnici, na Bani, alebo hocikde, kde sa robí muzika.


Druhý koncertík z produkcie Ejjartu predstavuje mimo mojej hry aj veľmi príjemné prostredie ateliéru Juraja Šufliarského. Je v centre Zvolena, v bývalej vilke, a dýcha umením rôzneho druhu. Pozeráme sa na skvostné Jurajove obrazy, vyberáme si z diskotéky, či si „dáme“ Milesa Davisa, Emersona, alebo Stravinského. Vo vedľajších miestnostiach sú leteckí modelári, v ďalšej zase klub rádioamatérov. V tomto dome sa stále niečo deje…
A hrá sa tu dobre.


Cellomania – DEŇ PEKNEJ HUDBY

Pozrite si záznam koncertu Eugen Procháca a Jána Slávika, ktorý sa konal v Banskej Štiavnici 23.7.2020 v Art Cafe.


© 2020 Festival peknej hudby